ENDÜSTRİYEL ENERJİ sanayi tesislerinde ve hizmet sektörü firmalarının binalarında enerji etütleri yapıp, enerji verimliliğini artırıcı kapsamlı projeler geliştiren, mühendislik ve danışmanlık kuruluşudur. Proje geliştirmenin yanı sıra enerji yönetimi hizmetleri de sunmaktadır. Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığı tarafından sanayi alanında Enerji Verimliliği Danışmanlığı Şirketi (EVD) olarak yetkilendirilmiştir.

Uzmanlık düzeyimiz ve tecrübelerimiz, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO) tarafından da uygun bulunmuş ve firmamız uluslararası hizmet tedarikçisi olarak tescil edilmiştir.

Sanayi tesislerinin ve yerel yönetimlerin mevcut elektrik enerjisi tedarik yapılarının incelenmesi, yerinde üretim potansiyelinin araştırılması ve işletmelerin elektrik enerjisini serbest piyasadan en uygun koşullarla satınalmaları için gerekli hazırlıkların planlanması çalışmasını da DELOITTE Danışmanlık ile birlikte yürütmektedir.

ENDÜSTRİYEL ENERJİ, Mart 2018 itibariyle yurtiçinde ve yurtdışında olmak üzere 60’tan fazla enerji etüdü çalışmasını tamamlamıştır. Etütler sonucunda tespit ettiği tasarruf potansiyeli, toplam olarak USD 70 milyonu aşmaktadır. Bu potansiyeli gerçekleştirecek projelerin geri ödeme süresi ortalama 2 yıl olarak hesaplanmıştır.

Bu çalışmalar arasında hizmet sektörüyle ilgili en önemli referanslarımız;

  1. 2016 yılında bir yıl süreyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün İstanbul genelindeki tesis ve binalarının Enerji Yönetimi hizmetini üstlenmiştir. Bu hizmet kapsamında binaların ve binalardaki sistemlerin öncelikle yaz ve kış şartlarında mevcut enerji performansı ölçümlerle tespit edilip, verimlilik potansiyeli hesaplanıp, verimlilik artırıcı proje önerileri hazırlanmıştır. Öneriler bütçe planına alınıp iki yıl içinde tamamlanmıştır.
  2. 2017 yılında Avrupa Birliği tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sağlanan katılım öncesi teknik destek programı kapsamında yürütülen Türkiye’de Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesinde proje finansmanı danışmanlığı hizmeti sağlanmıştır.

Endüstri sektöründeki önemli referanslarımız ise Ekim 2012 – Haziran 2015 arasında Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (ŞİŞECAM) topluluğunun cam, kimya ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren yurtiçinde ve yurtdışındaki 28 büyük ölçekli tesisinde tamamladığımız detaylı enerji etütleridir. Kapsamı, ölçeği ve kazanımları itibariyle Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük enerji etüdü ve verimlilik artırıcı proje geliştirme çalışmasıdır.

İlave olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza bağlı olan Türkiye Kömür İşletmelerinin Karadon Kömür İşletmesinde tamamladığımız detaylı enerji etüdü çalışması ile Birleşmiş Milletler Endüstriyel Kalkınma Organizasyonu UNIDO’nun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü projede 5 büyük projede danışman olarak verdiği hizmettir. Bu hizmet sonucunda UNIDO’nun global hizmet sağlayacısı olarak kabul edilmiştir.

Endüstriyel Enerji’nin 2017 yılında ISO 50001 Enerji Yönetimi sistemi danışanlığı yaptığı 8 endüstri kuruluşunda enerji tüketiminde yüzde 22 azalma sağlanmıştır.

Şirket Profili (PDF)

Endüstriyel Enerji Şirket Tanıtım Kataloğumuzu indirebilirsiniz.

©2020 Endüstriyel Enerji EVD Tasarım & SEO: Kent Ajans

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?