ENDÜSTRİYEL ENERJİ sanayi tesislerinde ve hizmet sektörü firmalarının binalarında enerji etütleri yapıp, enerji verimliliğini artırıcı kapsamlı projeler geliştiren, mühendislik ve danışmanlık kuruluşudur. Proje geliştirmenin yanı sıra enerji yönetimi hizmetleri de sunmaktadır. Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığı tarafından sanayi alanında Enerji Verimliliği Danışmanlığı Şirketi (EVD) olarak yetkilendirilmiştir.

Uzmanlık düzeyimiz ve tecrübelerimiz, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO) tarafından da uygun bulunmuş ve firmamız uluslararası hizmet tedarikçisi olarak tescil edilmiştir.

ENDÜSTRİYEL ENERJİ, 2020 sonu itibariyle yurtiçinde ve yurtdışında olmak üzere 100’den fazla enerji etüdü çalışmasını tamamlamıştır. Etütler sonucunda tespit ettiği tasarruf potansiyeli, toplam olarak USD 90 milyonu aşmaktadır. Bu potansiyeli gerçekleştirecek projelerin geri ödeme süresi ortalama 2 yıl olarak hesaplanmıştır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız tarafından ülkemizdeki endüstri kuruluşlarına enerji verimliliğini artırmak amacıyla uyguladıkları projeleri (VAP) için proje bedelinin %30’u kadar hibe destek verilmektedir. Kuruluşumuz bugüne kadar değişik endüstri tesislerinde 32 VAP çalışmasına danışmanlık hizmeti vermiştir.

Endüstri sektöründeki önemli referanslarımız Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (ŞİŞECAM) topluluğunun cam, kimya ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren yurtiçinde ve yurtdışındaki 28 büyük ölçekli tesisinde 2015 ve 2019 yıllarında iki kez gerçekleştirdiğimiz detaylı enerji etütleridir. 2015 yılında tesislerdeki tüm sistemler incelenirken 2019 yılında toplam enerji kullanımının en büyük bölümünün gerçekleştiği cam ergitme fırınları ve mamul tavlama fırınları uzmanlarımız tarafından incelenmiştir. Kapsamı, ölçeği ve kazanımları itibariyle Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük enerji etüdü ve verimlilik artırıcı proje geliştirme çalışmasıdır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza bağlı olan Türkiye Taşkömürü Kurumunun Karadon, Kozlu, Amasra, Üzülmez ve Armutçuk Kömür İşletmelerinde detaylı enerji etüdü ve verimlilik artırıcı proje geliştirme çalışması da 2015 ve 2019 yıllarında olmak üzere iki kez kuruluşumuz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bunlara ilave olarak kuruluşumuz Birleşmiş Milletler Endüstriyel Kalkınma Organizasyonu UNIDO’nun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü 5 büyük projede danışmanlık yapmıştır. Bu çalışma sonucunda UNIDO’nun global hizmet sağlayacısı olarak kabul edilmiştir.

Endüstriyel Enerji’nin 2017 yılında ISO 50001 Enerji Yönetimi sistemi danışanlığı yaptığı 8 endüstri kuruluşunda enerji tüketiminde yüzde 22 azalma sağlanmıştır.

Şirket Profili (PDF)

Endüstriyel Enerji Şirket Tanıtım Kataloğumuzu indirebilirsiniz.

©2022 Endüstriyel Enerji EVD Tasarım & SEO: Kent Code

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?